סין, קורונה, ארונות אמבטיה ומה שביניהם

תוכן עניינים

קשרי המסחר בין ישראל לסין החלו עוד בשנת 1992, מספר שנים לפני ביסוס היחסים הדיפלומטיים ביניהן. סין פתחה את שעריה בפני שוק הסחר הבינלאומי, ובשנת 2001 הצטרפה לארגון הסחר העולמי. כל אלה הביאו את הכלכלה של סין למעמד הגבוה שבו היא נמצאת היום. וגם את ישראל. מוצרי אלקטרוניקה, ריהוט, ביגוד וטקסטיל כל אלו ועוד הם רק חלק מהסחר הבין לאומי מה שהביא לכך שמאות עסקים בישראל החלו למכור מוצרים מיובאים. למה זה כדאי? ואיך זה משתלם לכם בכיס? כדי לקבל תשובות, שאלתי את סער, מנהל חברת BathStar ארונות אמבטיה.
מאמר דעה על יבוא מסין

מה שונה יבוא מסין לעומת מוצרים מיובאים מאירופה, אמריקה או כחול לבן תוצרת ישראל?

לסינים יש הרבה ניסיון, שנים על גבי שנים עוד לפני שמדינת ישראל שלנו נוסדה. עם השנים הניסיון גודל וכיום הם בין המדינות המובילות בעולם בכל מה שקשור לייצור וטקסטיל. השנים הביאו איתם למידה, הפקת לקחים ונוסחה מנצחת שבזכותה המוצרים שאני מייבא הם באיכות הטובה ביותר.

מה לגבי איכות באמת? אומרים שלא תמיד המוצרים הסינים איכותיים.

גם כאן, בגלל הניסיון הרב האיכות השתפרה פלאים. הסינים מבינים שבשביל להישאר אחת המעצמות בעולם הייבוא, עליהם לדאוג לתו איכות מסוים, שימשוך יותר ויותר ספקים (ולא רק מישראל) ובשביל זה עליהם תמיד לשאוף להיות ברמה איכותית.
בנוסף, בסין יש המון מפעלי יצרנים כך שהמגוון רחב. זה פוגש אותך בשני כיוונים. הראשון, אם לא מתאים לך ספק אחד, תמיד תוכלי למצוא ספק אחר שעושה בדיוק את אותו מוצר שאת רוצה לייבא ובפחות או יותר באותו מחיר. השני, אם את רוצה להגדיל תפוקה, ואני מדבר על ייבוא ברמה עולמית, היתרון של המון מפעלי יצרנים הוא שיש לך כמה מקומות שמספקים לך את אותו המוצר וכך את מקבלת כמות כפולה ואפילו משולשת.

ומה לגבי הסגנון? אם הכול אותו דבר, איפה הייחודיות?

ישנם המון עיצובים שכאן בישראל אפילו לא מודעים אליהם, במיוחד בתחום של ארונות אמבטיה.

ולמה זה?

כי אנחנו הישראלים, ואני אומר את זה בהכי גאווה וללא שום טיפת ציניות, אוהבים סגנון מסוים. וזהו גם הסגנון שתראי בהמון בתים. קחי לדוגמה את תחום הבגדים. את ראית פעם אופנה יפנית אנימה? למעט קבוצות קטנות של אנשים שמעריצים סרטים וסדרות אנימה את לא תראי את כלל האוכלוסייה לובשת חצאיות מנופחות וחולצות עם צווארון מנופח ושיער כחול וורוד. זה הכול קשור לסטייל מסוים ולתרבות מסוימת, שכאן בישראל לא קיימת. לפחות לא כרגע. זה בעצם מה שנותן לסינים יתרון, הם עובדים עם כל העולם! כך שאם פתאום יגיע אליי מישהו שרוצה ארון אמבטיה מסוים שראה באיזה מלון בארה"ב, אני אוכל לייבא לו מסין מבלי שיצטרך לשבור את הכיס אצל נגר בעבודה פרטית.

אפרופו לשבור את הכיס, אם זה ככה, למה שאני פשוט לא אייבא לעצמי?

תשאלי כל מוכר בקיוסק. ארטיק שהוא מוכר לך ב3 שקלים הוא קונה בשקל עשרים. כשקונים לבד משלמים מחיר מלא, שיכול בסופו של דבר להשתוות למחיר בארץ וכן, הוצאות נוספות כמו מיסים, משלוח והתקנה. לעומת זאת, לקנות בחברה שמייבאת, זה לקבל מחיר יותר אטרקטיבי כי היא בעצמה מקבלת מחיר כזה בשל העובדה שהיא מייבאת בכמויות. ובנוסף את מקבלת אחריות וגם חיסכון בדמי המשלוח הבין לאומיים.
אם תשאלו אותי, סין היא מעצמה שמייצאת לכל העולם. יתרונות הייבוא אכן מאוד ברורים והגיע הזמן לשים את הדעה שמוצרים סינים הם לא איכותיים בצד. אמנם קיבלנו מהם את הקורונה אך מנגד, קיבלנו את הנודלס. ומי לא אוהב נודלס?