המקלחון הנכון

תוכן עניינים

המקלחון הוא האלמנט המרכזי ביותר בחדר האמבטיה
והוא זה שיכתיב את טון העיצוב הכללי וכיום קיימים בשוק מגוון רחב של מקלחונים מסוגים ועיצובים שונים.
עם השנים המקלחון הפך למבוקש מאוד, גם בשל היתרון הפרקטי שלו ועל היותו חסכוני במקום וגם בשל העיצובים היוקרתיים
והתחושה שהמפנקת שהוא נותן. כמובן שהמקלחון צריך להיות מותאם לחלל שבו הוא ממוקם וכשבוחרים מקלחון צריך להבין כמה מקום הוא יתפוס במרחב ובהתאם לשאר האביזרים שבחדר. המקלחון המושלם הוא מקלחון שקיים בו איזון מדויק בין פרקטיות לעיצוב

אז איך בוחרים את המקלחון המתאים ביותר?

על מנת שתוכלו לבחור את המקלחון המתאים ביותר מכל מגוון הסוגים הקיימים בשוק, עליכם להיות קשובים לרצונותיכם וגם על מה שחדר האמבטיה שלכם מאפשר מבחינה פונקציונלית. הנה כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם כשבוחרים מקלחון לחדר האמבטיה.

סוג הדלת – בחרו האם ברצונכם בדלת הזזה על גבי מסילה או בידית הניתנת לפתיחה כלפי פנים או כלפי חוץ. מקלחון מסוג זה דורש יחסית הרבה מקום, לכן יש לחשוב על כך בתכנון החדר. בנוסף, דלתות הפתיחה לעיתים לא אוטמות בצורה מושלמת את המים הזורמים בזמן המקלחת. בחרו דלת שתתאים לעיצוב הכולל של חדר האמבטיה שלכם וכמו כן חישבו האם ברצונכם דלת זכוכית שקופה לחלוטין שבה יהיה ניתן לראות את המתקלח או דלת מסתירה שאינה שקופה לחלוטין.

הצורה של המקלחון – המקלחון המרובע – הוא המקלחון הנפוץ ביותר והוא מוכר כמעט בכל חדר אמבטיה אך עם זאת, הוא תופס מקום ולכן הוא יתאים בעיקר לחדרי אמבטיה גדולים. המקלחון הפינתי – מכיוון שהוא ממוקם בפינה הוא חסכוני מאוד במקום ולכן מתאים למי שרוצה למקסם בצורה המיטבית את עיצוב חדר האמבטיה. בנוסף, ישנו המקלחון הפינתי הקטום – מיועד לחדרי אמבטיה קטנים מאוד. פינת המקלחון חתוכה במיוחד על מנת למקסם את שטח הפנים ולנצל אותו בצורה הטובה ביותר. המקלחון העגול – מקלחון זה יהיה יותר יקר יחסית לשאר המקלחונים בשל העיצוב המיוחד שלו שבו מעגלים את הזוויות החדות של זכוכית המקלחון. המקלחון החזיתי – מדובר במקלחון מרשים וגדול יותר מהסוגים הקודמים ולכן יתאים לחדרי אמבטיה מרווחים במיוחד. במקלחונים מסוג זה, יהיה קיר הזכוכית של המקלחון התוחם בין 3 קירות של חדר האמבטיה.

צבע המקלחון- התאימו את צבע המקלחון וקירות הפנים שלו לאריחים ולקירות האמבטיה ולאביזרים הנלווים. בחרו על פי טעמכם האישי האם ברצונכם לבחור מקלחון בהתאמה לצבעי חדר האמבטיה או צבע מנוגד על מנת לתת עוד מרקם לעיצוב החדר.

בסופו של דבר, מקלחון מעוצב יכול להפוך את חדר האמבטיה לחדר המפנק ביותר ולהפוך את המקלחת שלכם לנעימה במיוחד, לכן בחרו בתבונה מתוך השלל הקיים על מנת למצוא את המקלחון המושלם שלא תרצו לצאת ממנו.